kot

„:-O :-) :-) :-)”

STEFFEN BESSERWISSER

„Gdyby bohaterów serialu Black Mirror przenieść do mikrorzeczywistości kreowanych przez Wojciechowicza, z przerażenia skuliliby się w sobie i załkali niczym nowo narodzone niemowlaki.”

PAWEŁ DEPTUCH – DZIKA BANDA

Wkraczacie w świat cudownie schorowanych pomysłów, nie musicie nawet zapinać pasów, tym zajmą się sanitariusze – po lekturze.

Bez znieczulenia to kilkadziesiąt mikroświatów składających się na obraz Polski odbity w źrenicach Juliusza Wojciechowicza. Świat przedstawiony daleki jest od obiektywizmu, językiem lepkim od porównań autor serwuje nam przekąski tak cholernie ciężkostrawne, że jeszcze długo odbijają się czkawką przemyśleń, nasze umysły łączą się na krótkie chwile z umysłami protagonistów, przez co jeszcze mocniej dostaje się czytelnikowi po głowie. Opowiadania, niczym płonące kielony wódy, spływają do gardeł, w pierwszej kolejności wywołując szok. Potem przychodzi czas na śmiech, refleksję, wstyd, a nierzadko złość lub po prostu smutek. Pozostawcie więc lepiej nadwrażliwość w realnym świecie.

Uwaga: środków znieczulających nie załączono.


Pobierz fragment:

Spis treści:

Wstęp
Dziwny jest ten świat
Konkurs
Chwyt marketingowy
Gniew
Wyścig
Miętówka
Diabli nadali
Urzędnik
Pora karmienia
Zoo
Felix
Poczekalnia
Układ
Na ziarnku grochu
Zachować twarz
O, Lord
To zawsze będziesz ty
Posiedzenie
Grajek
Zombie
Pożądana
Wulgarynka
Opowieść wigilijna
Osiedlowe krajmstory
Drobny problem
Lalka
Bardzo nietypowy pogrzeb
Lombard
Lubię to
Bestseller
I wszystko wróci do normy
Randka
Dziewczynka ze świeczkami
Angry dads
Musimy bardzo poważnie porozmawiać
Musimy porozmawiać jeszcze poważniej: posłowie

Filmy:

Książka
Okładka Przemysław Ryba
E-book
Zabezpieczenie brak

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć

Bez znieczulenia (ebook)

  • 19,00 zł 14,00 zł
  • (brutto)

Patroni medialni

Produkty Powiązane

Hardboiled (ebook)

Hardboiled to cztery nowele o mrocznych, nacechowanych fantastyką fizys, odziane w klasyczne płaszcze noir – to mariaż komiksowego horroru, cyberpunku i onirycznej grozy z czarnym oldschoolowym kryminałem. Daj się oczarować pulpową brutalnością, szarym spleenem i cyniczną ripostą. Daj się ugotować. Na twardo!

Dostępność: dostępny

15,00 zł 10,50 zł (brutto)

Bez znieczulenia (miękka oprawa)

Wkraczacie w świat cudownie schorowanych pomysłów, nie musicie nawet zapinać pasów, tym zajmą się sanitariusze – po lekturze. Bez znieczulenia to kilkadziesiąt mikroświatów składających się na obraz Polski odbity w źrenicach Juliusza Wojciechowicza. Świat przedstawiony daleki jest od obiektywizmu, językiem lepkim od porównań autor serwuje nam przekąski tak cholernie ciężkostrawne, że jeszcze długo odbijają się czkawką przemyśleń, nasze umysły łączą się na krótkie chwile z umysłami protagon…

Dostępność: 221

25,00 zł 15,00 zł (brutto)

Pakiet HB+BZ (miękka oprawa)

Dostępność: 96

55,00 zł 30,00 zł (brutto)