kot

„Opowiadania przedstawione w Iron Tales to zapiski z podróży w odległe wymiary świata Iron Maiden. To istny kalejdoskop ukazujący jego wielobarwność. Niektóre utwory stanowią próbę wiernego odzwierciedlenia liryk zespołu. W innych muzyka Maiden jest jakbym tłem dla narracji – sączy się w lokalu, w którym siedzą bohaterowie, albo rozlega się jako sygnał w telefonie. Jeszcze inne inspirowane są okładkami albumów, zaś kolejne to luźne wariacje na temat tytułu piosenek. Każde opowiadanie interpretuje i pogłębia motyw, na którym się opiera i aż prosi się o tworzenie prequeli i sequeli, o dalsze rozwijanie historii, o coraz bardziej szczegółowe nakreślenie osobowości bohaterów w kolejnych tomach. Twórcy Iron Tales zapraszają Czytelnika do labiryntu wyobraźni, z którego nie ma wyjścia.”

Krzysztof Azarewicz

Gdy w 1975 roku Steve Harris zakładał własną kapelę, zapewne nie zastanawiał się, jak to wpłynie na życie milionów przyszłych fanów. Iron Tales to literacka składanka inspirowana twórczością kultowego, heavymetalowego zespołu – Iron Maiden, popełniona przez autorów, którzy bez mrugnięcia okiem oddaliby dusze Eddiemu. Znajdują się tu opowiadania z pogranicza grozy, humoru i groteski, w których każdy fanatyk legendarnej grupy znajdzie coś dla siebie.

Kiedy raz wkroczysz do świata Iron Maiden – nie ma już ucieczki.

Up the Irons!

Pobierz fragment:

Spis treści:

K. Azarewicz, wstęp
J. Wojciechowicz, Inne życie
K. Kotulak, Biegiem ku wzgórzom
K. Kyrcz Jr, Stąd do wieczności
A. Froń, Szybki lub martwy
J. Wojciechowicz, Ocean szaleństwa
J. Turowski, Przyprowadź córkę na rzeź
K. Kyrcz Jr, Żelazne dziewice
J. Wojciechowicz, Can I play with Charlotte
A. Froń, Oczy obcego
J. Turowski, Danse macabre
K. Kotulak, Reinkarnacja Benjamina Breega
J. Wojciechowicz, Nieskończony sen
A. Froń, Imperium chmur
J. Wojciechowicz, Strach przed ciemnością
Ł. Radecki, Łzy klauna
Posłowie
Noty od autorów
Autorzy
Książka
Okładka Magdalena Spurek
E-book
Zabezpieczenie Brak

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć

Iron Tales (ebook)

Literacka składanka w hołdzie Iron Maiden

  • 24,00 zł 16,80 zł
  • (brutto)

Patroni medialni

Produkty Powiązane

Iron Tales (miękka oprawa)

Gdy w 1975 roku Steve Harris zakładał własną kapelę, zapewne nie zastanawiał się, jak to wpłynie na życie milionów przyszłych fanów. Iron Tales to literacka składanka inspirowana twórczością kultowego, heavymetalowego zespołu – Iron Maiden, popełniona przez autorów, którzy bez mrugnięcia okiem oddaliby dusze Eddiemu. Znajdują się tu opowiadania z pogranicza grozy, humoru i groteski, w których każdy fanatyk legendarnej grupy znajdzie coś dla siebie.Kiedy raz wkroczysz do świata Iron Maiden – nie …

Dostępność: 155

32,00 zł 22,40 zł (brutto)

Pakiet HB+BZ (miękka oprawa)

Dostępność: 96

55,00 zł 30,00 zł (brutto)