kot

Artykuły

Kategorie: Fragment

"Pokłosie" – Paulina J. Król, "Status quo" [fragment]

20/03/2015

Otworzyłem oczy. Wciąż jeszcze mając na powiekach sen, spojrzałem bezmyślnie w sufit i przeciągnąłem się. Zanim dotarło do mnie, że nie znajduję się w dużym pokoju mieszkania Grześka, ziewnąłem szeroko i przetarłem oczy. Gdy wreszcie zorientowałem się, że jestem w nieznanym miejscu, poderwałem się jak oparzony i uderzyłem w głowę. Podniosłem dłoń i dotknąłem metalowych sprężyn. Nad moją głową nie było sufitu. Była prycza.

Czytaj dalej

Kategorie: Pokłosie Fragment

"Pokłosie" – fragmenty opowiadań do posłuchania

20/03/2015

Zapraszamy do posłuchania fragmentów opowiadań z antologii Pokłosie w wykonaniu i interpretacji Leszka Wojtaszaka i Agaty Wojtaszak.

Czytaj dalej

Kategorie: Pokłosie Fragment

"Pokłosie" – Marek Zychla, "Fhabhtanna" [fragment]

14/03/2015

Nie bawię się w kupno psiej miski ani w marketową pogoń za przysmakami, kojcem i gryzakami. Atos dostaje jeden z talerzy zapełniony klasycznym biegiem przez lodówkowe półki. Część ze smakołyków trafia do mojego żołądka. Jemy i ogrzewamy się w o wiele przytulniejszych niż zwykle czterech ścianach.

Czytaj dalej

Kategorie: Pokłosie Fragment

"Pokłosie" – Kacper Kotulak, "Death metal" [fragment]

12/03/2015

Cecil Boyd, na co dzień właściciel lombardu, siedział za ladą rozparty na plastikowym krześle i bawił się rewolwerem Smith & Wesson. W miejscu takim jak to broń była równie oczywistym elementem wyposażenia, co sam Cecil Boyd. Klienci stanowczo zbyt często usiłowali odzyskać zastawione dobra za pomocą noża lub kija baseballowego. Równie często pojawiali się jegomoście, którzy używając podobnych środków perswazji, usiłowali pozyskać dobra, których wcale nie zastawiali.

Czytaj dalej

Kategorie: Pokłosie Fragment

"Pokłosie" – Jarosław Turowski, "Cierniowy Dwór" [fragment]

10/03/2015

Tracey dziobała od niechcenia owsiankę i obserwowała krzątającego się po kuchni Colina. Spóźniał się z wyjazdem do pracy – akurat tego dnia!

Czytaj dalej

Kategorie: Pokłosie Fragment

"Pokłosie" – Juliusz Wojciechowicz, "Świniak" [fragment]

08/03/2015

Jego twarz była tak blada, że przypominała pośmiertną maskę. Właściwie Michał cały wyglądał jak świeżo przypudrowany trup – ściągnięte sztywno ramiona, zaciśnięte w kułak pięści, rysy twarzy zastygłe w stężonym grymasie, niczym wyryte w nagrobkowym granicie. Tylko oczy płonęły ogniem szaleństwa, zdawały się napędzać ciało owładnięte postępującym rigor mortis.

Czytaj dalej

Kategorie: Pokłosie Fragment

"Pokłosie" – Kacper Kotulak, "To nie TO!" [fragment]

06/03/2015

Od tamtego dnia podświadomy lęk stanowił nieodłączną część osobowości Antka. W obawie przed gniewem rodziców postanowił nikomu nie opowiadać tej historii. Złamał to postanowienie kilka dni po feralnym wieczorze, zwierzając się ze wszystkiego bratu.

Czytaj dalej

Kategorie: Pokłosie Fragment

"Pokłosie" – Marek Zychla, "Chyba" [fragment]

04/03/2015

Znowu fotel? Chyba. Mówię to nieszczęsne chyba, bo sama już niczego nie wiem. Może sofa, a może siedziałam na dywanie? Wariuję.

Czytaj dalej

Kategorie: Pokłosie Fragment
Wyświetlono: 1 do 8 z 8 (1 stron)