kot

Artykuły

Deus Ex Machina. Człowiek, który zniknął [premiera]

06/08/2020

XXII wiek nie musi oznaczać braku zapotrzebowania na prywatnych detektywów. W cyberpunkowej Gigalopolis klasycznie błyskotliwy Valter Fingo do spółki z hologramową, zjawiskowo urodziwą asystentką Luką i półmechanicznym kotołakiem o umyśle człowieka porywają się na każde, nawet najbardziej skomplikowane zadanie; są przecież specjalistami od spraw niemożliwych.

Czytaj dalej

Zostań w domu i czytaj

26/03/2020

Do 5 kwietnia możecie pobrać całkowicie za darmo naszą pierwszą i ostatnią wydaną książkę. Mamy nadzieję, że to ułatwi Wam choć trochę przetrwanie tych niespokojnych dni. Zostańcie w domu i czytajcie książki, na zewnątrz i tak nie ma nic ciekawego ;)

Czytaj dalej

Początek, koniec i hot-dogi [premiera]

10/03/2019

Czy to marna kopia Terry’ego Pratchetta? Możliwe. Czy to bezczelna podróbka Douglasa Adamsa? Całkiem prawdopodobne. Ale poza tym to dość fascynująca opowieść o hot-dogach. Nie wykluczając paru podróży międzygalaktycznych. W każdym razie – zostaliście ostrzeżeni.

Czytaj dalej

Kategorie: Hot-dogi

Scott Sigler – Czerwień krwi

06/12/2018

U nas Święta trwają do lutego! Zapraszamy na naszą stronę, gdzie mogą Państwo przeczytać pierwsze dwa opowiadania Scotta Siglera ze zbioru Czerwień krwi. Kolejne będziemy udostępniać co dwa tygodnie aż do końca lutego, natomiast cały ebook ukaże się pierwszego marca.

Czytaj dalej

Kategorie: Sigler

Początek, koniec i hot-dogi [zmiana premiery]

03/12/2018

Z przyczyn logistyczno-organizacyjnych (zmieniły nam się niektóre umowy dystrybucyjne) przesuwamy premierę powieści Kacpra Kotulaka na luty-marzec 2019. Dokładną dane podamy w styczniu. Dla osłody możecie już przeczytać fragment "hot-dogów" na issuu i pobrać na naszej stronie w mobi i epub.

Czytaj dalej

Kategorie: Zapowiedź

Początek, koniec i hot-dogi [zapowiedź]

25/08/2018

Czy to marna kopia Terry’ego Pratchetta? Możliwe. Czy to bezczelna podróbka Douglasa Adamsa? Całkiem prawdopodobne. Ale poza tym to dość fascynująca opowieść o hot-dogach. Nie wykluczając paru podróży międzygalaktycznych. W każdym razie – zostaliście ostrzeżeni.

Czytaj dalej

Kategorie: Zapowiedź

Przeczywistość [Premiera]

12/12/2017

Daj się zaprosić do Callan i Żar, gdzie Marek Zychla fabularyzuje swoje obawy i lęki w postaci wykreowanych przez siebie przeczywistości. Czasem sprzeczne, odrealnione, zniekształcone do granic możliwości, pozwalają na zagłębienie się w ludzką psychikę, zmuszając do refleksji nad naturą człowieczeństwa i do odpowiedzenia sobie na pytanie, czy świat nie jest tylko nieprzerwanym snem szaleńców. Naszym snem.

Czytaj dalej

Kategorie: Przeczywistość

Zwierzozwierz [zapowiedź]

13/02/2017

Jakiś czas temu powstał pomysł, aby autorzy piszący głównie grozę zmierzyli się z niełatwym zadaniem napisania miłych i ciepłych opowiadań o zwierzętach. Efektem ich trudu i, nierzadko łez, jest nasze nowe dziecko: „Zwierzozwierz”.

Czytaj dalej

Iron Tales [zapowiedź]

10/01/2017

Przedstawiamy naszą pierwszą propozycję wydawniczą na 2017 rok. Jest to antologia inspirowana twórczością zespołu Iron Maidem. Znajdziecie tam trochę grozy, humor, groteski, a i czasem zdarzy Wam się uronić łzę. Za teksty odpowiadają: Kazimierz Kyrcz, Łukasz Radecki, Adam Froń, Juliusz Wojciechowicz, Jarosław Turowski i Kacper Kotulak.

Czytaj dalej

Kategorie: Zapowiedź Iron Tales

Bez znieczulenia - recenzja

01/08/2016

Świat przyspieszył. Zawsze parł do przodu, lecz nigdy z tak zawrotną prędkością jak teraz. Ciężko powiedzieć, dokąd zmierza ten pęd (czasami nawet strach o tym myśleć), ale trzeba przyznać, że współczesność potęguje wszystkie składniki rzeczywistości – te, które nas otaczają oraz te, z których się składamy. Innowacyjność, szybkość czy globalny zasięg technologii przyprawiają o zawrót głowy. Jednak ludzkie zalety i przywary też ulegają temu procesowi, co jest jeszcze bardziej niepokojące…

Czytaj dalej

Kategorie: Bez znieczulenia

Bez znieczulenia [przedsprzedaż]

28/07/2016

Kochani,

zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy przedsprzedaż zbioru opowiadań Juliusza Wojciechowicza: Bez znieczulenia, który będzie dostępny od 15 sierpnia. Standardowo w dwóch wydaniach:

jak zawsze 2% dochodu ze sprzedaży przekazujemy na pomoc kotom.

Czytaj dalej

Bez znieczulenia [zapowiedź]

25/07/2016

Bez znieczulenia to kilkadziesiąt mikroświatów składających się na obraz Polski odbity w źrenicach Juliusza Wojciechowicza. Świat przedstawiony daleki jest od obiektywizmu, językiem lepkim od porównań autor serwuje nam przekąski tak cholernie ciężkostrawne, że jeszcze długo odbijają się czkawką przemyśleń, nasze umysły łączą się na krótkie chwile z umysłami protagonistów, przez co jeszcze mocniej dostaje się czytelnikowi po głowie. Opowiadania, niczym płonące kielony wódy, spływają do gardeł, w pierwszej kolejności wywołując szok. Potem przychodzi czas na śmiech, refleksję, wstyd, a nierzadko złość lub po prostu smutek. Pozostawcie więc lepiej nadwrażliwość w realnym świecie.

Czytaj dalej

Bez znieczulenia (teaser)

15/06/2016

Zapraszamy do obejrzenia teasera naszej nowej antologii: Bez znieczulenia Juliusza Wojciechowicza. Pełna zapowiedź już niedługo ;)

Czytaj dalej

Kategorie: Bez znieczulenia

Mordercy - Horror w 100 słowach (wyniki)

24/05/2016

Gratulujemy zwycięzcom, poniżej możecie zapoznać się z nagrodzonymi tekstami oraz tekstami, które zasłużyły według nas na wyróżnienie, natomiast teraz pozwolimy sobie na wyjaśnienie, dlaczego nie złożymy z tego konkursowej antologii. 100 słów nie jest formą łatwą i nie można jej pisać jak opowiadanie. Większość zgłoszeń, jakie otrzymaliśmy, to sceny brutalnych mordów, którym, mimo że napisane są z fantazją i poprawnie stylistycznie, brakuje zaczepienia emocjonalnego u czytelnika. Do tego potrzebne jest wprowadzenie, na które przy tak krótkiej formie brakuje miejsca. Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ każdy z jurorów ma trochę inny gust, natomiast to, co charakteryzuje wyróżnione teksty, to pointa. Drabble nie może być opisem, musi do czegoś prowadzić i przede wszystkim musi wywołać reakcję emocjonalna u czytelnika: uśmiech, zaskoczenie, refleksję, dreszcz. Ta zasada właściwie stosuje się również do pozostałych form literackich, ale im krótszy tekst, tym bardziej widać wszystkie braki. Mamy nadzieję, że ta krótka uwaga pozwoli Wam na udoskonalenie warsztatu pisarskiego. Zapraszamy do udziału w następnych konkursach.


Czytaj dalej

Wyświetlono: 1 do 15 z 50 (4 stron)