kot

Jedziemy z tym koksem

16.08.2014

Jesteśmy wrocławskim wydawnictwem. Przyświeca nam jeden cel: dobra literatura… wartościowi autorzy i dobra literatura… 2 cele: dobra literatura, wartościowi autorzy i profesjonalne wykonanie… to 3 cele. Przyświecają nam 3 cele: dobra literatura, wartościowi autorzy, profesjonalne wykonanie i niska cena…to 4 cele…

A tak na poważnie: młode, wrocławskie wydawnictwo założone przez fanów szeroko pojętej grozy, fantastyki, science fiction i weird fiction. Historia naszej nazwy jest wesoła, a sam Gmork zaczerpnięty został ze znanej dobrze wszystkim "Nie kończącej się historii", powieści fantasy dla dzieci, która nie dość, że idealnie wpasowuje się klimatem w nasze gusta, to jeszcze świetnie opowiada o tym, czym mogą się stać dla nas książki i nasza własna wyobraźnia. Co dokładnie odpowiada naszym założeniom, bowiem Wydawnictwo Gmork powstało z miłości do literatury, a jego założyciele całymi dniami chodzą z nosami w książkach, posługując się na oślep jedną ręką w celu zrobienia sobie herbaty.

Planujemy wydawać świetne książki, które nie wiadomo z jakich powodów wciąż nie doczekały się tłumaczenia na język polski. Chcemy też promować nowych, zdolnych pisarzy, dlatego serdecznie zachęcamy do pisania i przysyłania nam swoich tekstów. Nie ograniczamy się tylko do wyżej wspomnianych gatunków, pasjonują nas po prostu dobrze opowiedziane historie.

Zachęcamy także do korzystania z naszych usług z zakresu korekty i redakcji tekstu. Tym, którzy zdecydują się oddać swoje prace w nasze szpony zapewniamy obsługę na poziomie grammar nazi. Zajmujemy się także składem publikacji i przygotowaniem ich do druku.

Zatem, moi drodzy, rozpuszczajcie wici wśród wszystkich fanów literatury i czekajcie z niecierpliwością na wieści dotyczące pierwszej książki, którą zamierzamy wydać. Po dopięciu formalności ruszamy z akcją promocyjną i mamy nadzieję wybić się na takie wyżyny, żeby wydawane przez nas pozycje czytali nie tylko członkowie naszych rodzin, przez grzeczność :D